MÜŞTERİ BİLGİ GÜVENLİĞİ BİLGİLENDİRME

Fastpay Elektronik Para Ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (“fastPay”), internet sitesi ve web uygulama üzerinden yapacağınız işlemlerin ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak amacıyla en yeni güvenlik önlemlerini takip etmekte ve etkin güvenlik çözümlerini uygulamaktadır.

İnternet sayfamız üzerinden hesabınıza erişmek istemeniz durumunda, tek kullanımlık SMS şifresi telefonunuza iletilmektedir.

Ayrıca web uygulama üzerindeki oturumunuz belirli bir süre işlem yapmadığınız takdirde güvenlik nedeniyle sonlandırılmaktadır. İşlem yapmaya devam ettiğiniz takdirde oturumunuz devam edecektir.

fastPay ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşmak istediğiniz tüm şikâyet, öneri ve talepleriniz için 0850 737 77 77 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ya da fastpay@fastpay.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

fastPay Hesabınıza Erişim

- fastPay üye işyeri hesabınıza erişim sağlamak için yalnızca https://app.fastpay.com.tr/merchant adresini kullanın

- Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.

- fastPay üzerinden gerçekleştirilen işlemler, 256 Bit SSL şifreleme yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde tarafımıza iletilir. Erişiminizin güvenli olup olmadığını adres çubuğunda yer alan adresin “http” yerine “https” ile başlamasından ve tarayıcı uygulamasındaki kilit resminden anlayabilirsiniz.

- fastPay hesabınıza erişim için giriş ekranında daha önceden belirlediğiniz şifreniz istenir ve ayrıca kayıtlı cep telefonunuza ulaşan SMS Güvenlik Şifresinin girilmesi gerekmektedir. Her giriş denemesinde farklı bir şifre gönderimi yapılacaktır. Cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık şifrenizi ve kullanıcı parolanızı fastPay çalışanları dahil başka hiç kimseyle paylaşmayınız. Eğer şifreniz telefonunuza ulaşmazsa, telefonunuzun mesaj hafızasının dolu olmadığını ve kapsama alanı içinde bulunduğunu kontrol ettikten sonra, yeniden şifre talep edebilirsiniz. Şifre konusunda sorun yaşıyorsanız 0850 737 77 77 numaralı telefondan veya fastpay@fastpay.com.tr adresinden fastPay Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Şifre ve Kişisel Bilgi Güvenliği

- fastpay, müşterilerinden hiçbir şekilde e-posta, SMS, telefon ve diğer yöntemlerle bilgi talep etmemektedir. Eğer böyle bir e-posta, SMS veya çağrı alırsanız 0850 737 77 77 numaralı telefondan veya fastpay@fastpay.com.tr adresinden fastPay Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

- Size gelen e-postalarda kullanıcı adı, parola ve diğer kişisel bilgileriniz istenirse paylaşmayınız ya da bu bilgileri isteyen sayfalara bağlantı (link) verilirse kesinlikle girmeyiniz.

- Parolanızı kolay tahmin edilebilir kişisel bilgilerinizden (doğum tarihi, telefon numarası, art arda sayılar vb.) oluşturmayınız.

- Kişisel bilgilerinizi, parolanızı kesinlikle kimseyle paylaşmayınız, bir yerde yazılı olarak tutmayınız, fastPay hesabınıza girerken kimseye göstermeyiniz.

- Birden fazla yerde aynı parolayı kullanmayınız. Örn: e-posta adresinize erişmek için kullandığınız parola ile fastPay hesabınız için kullandığınız parola aynı olmamalıdır.

- fastPay hesap oturumu belli bir süre sonra otomatik olarak kapanıyor olsa da, Güvenli Çıkış butonuna basmadan bilgisayarınızın başından ayrılmayınız.

- Bilgisayar güvenliği olmayan veya güvenliğinden emin olmadığınız (Örn: internet café vb.) ortamlardan ya da güvenliğinden emin olmadığınız kablosuz ağlardan fastPay hesabınıza girmemeye özen gösteriniz.

- Bilgisayarınızda kullandığınız işletim sisteminin (Windows, MacOS vb.) yayıncısının web sitesinden güncellemeleri indirerek işletim sisteminizin olası güvenlik açıklarını kapatınız.

- Bilgisayarınıza antivirüs ve güvenlik yazılımları kurmanız ve bu yazılımları güncel tutmanız güvenliğiniz açısından önemlidir.

- Bilgisayarınıza lisanssız ya da kaynağı belli olmayan yazılımları yüklemeyiniz.

- Güvenli olmayan web sitelerinden dosya, program indirmeyiniz.

- Bilgisayarınızda VPN kullanıyorsanız, uygulamaya girmeden önce VPN’in aktif olup olmadığını kontrol ediniz, aktif ise kapatınız.

- Belirli periyotlarda şifrenizi değiştirmenizi zorunlu kılıyoruz. Ancak siz de istediğiniz zaman parolanızı değiştirebilirsiniz.

- Hesap hareketlerinizi kontrol ediniz. Size ait olmadığını düşündüğünüz bir işlem gördüğünüz takdirde zaman kaybetmeden 0850 737 77 77 numaralı telefondan veya fastpay@fastpay.com.tr adresinden fastPay Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçiniz.

- Telefonda kendisini Savcı, Hakim, Polis gibi kamu personeli olarak tanıtan şahısların taleplerine itibar etmeyiniz ve en yakın emniyet birimi ile irtibata geçiniz.