fastPay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.

Kullanıcı (Müşteri) Bilgilendirme Metni

İnternet siteleri ve benzeri dijital ortamlar; çeşitli sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riskleri taşır.

fastPay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. (“fastPay”) tüm riskleri asgari seviyede tutmak için ilgili mevzuatın öngördüğü gerekli tedbirleri almaktadır.

Bilinçli bir kullanıcı olarak aşağıda belirttiğimiz konularda bilgi sahibi olmanız, kendinize ait önlemleri almanız ve bilgi teknolojilerinin kullanımına dair farkındalığınızın yüksek olması internet üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerinden daha güvenle yararlanmanızı sağlayacaktır.

 • https://www.fastpay.com.tr haricindeki diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın. Bilgi güvenliğinin sağlanması ve sürdürülebilmesi için; fastPay veya hizmet aldığınız diğer firmaların marka, unvan ve logoları taklit edilerek oluşturulan sahte içerik, reklam veya tanıtımlara itibar etmeyin ve bu şekilde tarafınıza iletilen linklere tıklamayın, bu linkler aracılığıyla veya telefonda kart bilgilerinizi, müşteri numaranızı, kart şifresi ya da mobil uygulama/bankacılık şifresi gibi hassas müşteri verisi niteliğindeki bilgilerinizi, size özel olarak cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık SMS şifrenizi, kullanıcı bilgileri ile üyelik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

 • Kullanıcı (müşteri) numaranızı, kullanıcı bilgilerinizi, şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan fastPay sorumlu değildir. Müşterimiz olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız fastPay ile aranızdaki çerçeve sözleşmede yer almaktadır. Çerçeve sözleşmeye aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
  https://www.fastpay.com.tr/cerceve-e-para-ihraci-ve-odeme-hizmetleri-sozlesmesi

 • Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için uygulamaya kayıt olduğunuz şifrenizi fastPay personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Sizi arayarak kendisini bankacı, avukat, hakim, savcı ya da polis olarak tanıtan veya sosyal medya platformları üzerinden tanıdıklarınızın hesaplarını ele geçirerek sizi tanıyormuş gibi size ulaşıp korkutarak veya dalgınlığınızdan faydalanarak sizden para talep eden kişilere itibar etmeyin. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden +90 850 737 77 77 numaralı destek hattımızı arayarak durum bildiriminde bulunmanız gerekmektedir.

 • Bilgilerinizi cüzdanınızda ya da çantanızda yazılı olarak taşımayın. Mutlaka ezberleyin ve şifre bilgilerinin yazılı olduğu belgeleri başkalarının ulaşabilecekleri yerlerde saklamayın. Uygulamamızı kullandığınız cihazınızı ve kimlik, banka/kredi kartı gibi hassas müşteri verilerinin de yer aldığı belgelerinizi kamuya açık ortamlarda, ortak kullanım alanlarında ya da üçüncü kişilerin rahatlıkla görebileceği şekilde açıkta bırakmayın.

 • fastPay veya fastPay’in anlaşmalı olduğu üye işyerleri hiçbir zaman müşterilerinin şifrelerini soran, kişisel bilgilerini talep eden veya güncellenmesini isteyen e-postalar göndermez. Kullanıcı/üyelik bilgileriniz, kart bilgileriniz, müşteri numaranız, mobil uygulama/bankacılık şifreniz, kart şifreniz ve CVV kodunuz, işlem özelinde cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık SMS onay şifresi size özel hassas müşteri verisi niteliğinde bilgilerdir. fastPay ya da fastPay’in ürün ve hizmetlerini kullanan üye işyerleri sizden bu bilgileri talep etmez. Kredi kartı veya sanal kart ile ödeme yapacağınız elektronik ticaret platformları gibi işyerleri dışında kart numarası ve geçerlilik tarihi bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmayın. Size gönderilen e-posta içeriğinde tarafınızca yapılmadığına emin olduğunuz işlemlere ilişkin bağlantılar veya şüpheli yönlendirmeler bulunuyorsa bunun, hassas bilgilerinizi ele geçirmek amacıyla düzenlenen bir dolandırıcılık girişimi olabileceğini lütfen unutmayın ve bu bağlantılara tıklamayın, kesinlikle bilgilerinizi paylaşmayın.

 • Gerçekleştirdiğiniz işlemlere ait hesap hareketleriniz, talebiniz durumunda sistemimize kayıtlı e-posta adresinize ya da iletişim adresinize iletilir.

 • SMS şifresi gönderilen telefonunuzun kaybolma, çalınma, zorla alınma gibi herhangi bir nedenle elinizden çıkması halinde vakit kaybetmeden +90 850 737 77 77 numaralı destek hattımızı arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

 • fastPass Sanal Kartınıza ait bilgiler başkasının elindeyse ve durum kontrolünüz dışında ise uygulama üzerindeki fastPass Kart sekmesinden kartınızı anında iptal edebilir veya +90 850 737 77 77 numaralı fastPay Destek hattını arayarak talebinizi paylaşabilirsiniz.

 • fastPass Sanal Kart bilgileriniz size özeldir, kart bilgilerinizi fastPay personeli dahil başka kişilerle paylaşmayınız.

 • fastPay tarafından telefon, sms, mail vb. kanallardan iletişim kurularak kart bilginiz hiçbir zaman talep edilmez.

 • Hizmet alımında yaşadığınız aksaklıklara yönelik şikayetlerinizi +90 850 737 77 77 numaralı destek hattımızı arayarak ya da https://www.fastpay.com.tr internet adresinde yer alan “İletişim’’ bölümünden bildirebilirsiniz.

 • Sunulan hizmetlere ilişkin bilgilendirmelere, kesintilere, duyuru ve uyarılara https://www.fastpay.com.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 850 737 77 77 numaralı destek hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Sosyal medya platformlarından size ulaşıp bilginizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz.
  fastPay sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

  Instagram: https://www.instagram.com/fastpayapp/
  Facebook: https://www.facebook.com/fastpayapp
  Youtube: https://www.youtube.com/fastpayapp
  X: https://twitter.com/i/flow/login?redirect_after_login=%2Ffastpayapp

 • fastPay’a ait mobil uygulamaları, cihazınızın uygulama marketi (Google Play, App Store, AppGallery) dışındaki ortamlardan indirmeyin. Uygulama marketi üzerinden indirmek istediğiniz uygulamanın fastPay Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye ait gerçek uygulama olduğuna emin olunuz. Bilinmeyen kaynaklardan gönderilen veya tanıdığınız kişilerden gönderilmesine rağmen şüpheli bulduğunuz uygulamaları cihazınıza yüklemeyin, SMS, elektronik posta gibi kanallardan gönderilen bu tarz şüpheli iletilerdeki bağlantılara tıklamayın. Kullandığınız cihazda güncel anti-virüs programlarının yüklü olması sizi güvende tutacaktır.

 • https://www.fastpay.com.tr internet adresimizden ya da +90 850 737 77 77 numaralı destek hattımız dışındaki herhangi bir kanal aracılığı ile gelen bilgilere itibar etmeyiniz.